مشاوره رایگان بگیرید : 921 5000 0911

اینستاگرام

موقعیت
سال ساخت
اندازه زمین
قیمت

پیش بینی بازار مسکن و تاثیرات کرونا بر آن در سال ۹۹

پیش بینی بازار مسکن و تاثیرات کرونا بر آن در سال ۹۹

هرساله در ماه های اخر سال، با توجه به ثبات قیمت بازار مسکن زمان بسیار خوبی برای خرید و فروش است.به دلیل تاثیرات کرونا بر پیش بینی بازار مسکن از اواخر سال ۹۸ تعداد معاملات به شدت کاهش یافت.در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم آیا با شیوع کرونا،قیمت ملک سقوط خواهد کرد؟؟در ادامه به بررسی نظر کارشناسان میپردازیم.با ما همراه باشید

کرونا و مسکن

تاثیر کرونا بر بازار مسکن

همه ساله در اخر سال به دلیل شرایط،بازار مسکن،بهترین دوران خود را دارد.اما سال ۹۸ با ورود ویروس کرونا خیلی از این پیش بینی ها و فرصت ها را تغییر داد! تقریبا از اواخر بهمن ماه ۱۳۹۸ ، رسما ورود کرونا به ایران اعلام و رسانه ای شد.با ورود کرونا  بسیاری از کسب و کار ها به حالت تعلیق در آورده و در بهترین زمان برای کسب درآمد خیلی از مشاغل را تعطیل کرد.یکی از مهم ترین این کسب و کار ها ، مسکن بود.

طبق گزارش های اعلام شده از دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در اسفند ۱۳۹۸ تعداد مبایعه نامه ها ، با یک کاهش شدید به ۱۰ هزار و ۲۴۲ فقره رسید.ادر حالی که تعداد مبایعه نامه ها در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۱۳ هزار و ۵۵۰ فقره بود !

این امار ها در اسفند ۹۷ هم بسیار بیشتر از اسفند ۹۸ بوده است.با کمی تفکر به راحتی متوجه تاثیر منفی کرونا بر بازار مسکن میتوان شد.

تاثیر کرونا بر قیمت ملک در سال ۹۹

طبق نظر اقتصاد دانان و کارشناسان مسکن،تاثیر کرونا بر قیمت ملک در سال ۹۹ این گونه خواهد بود:

در سال ۱۳۹۹ با توجه به ادامه شیوع بیماری کرونا و خوابیدن اقتصاد دنیا،به دلیل پایین آمدن قدرت خرید افراد بازار مسکن کاهش خواهد داشت.البته قیمت واقعی مسکن پایین می اید،نه قیمت اسمی.

همه میدانیم در سال ۹۸ بازار مسکن افزایش بسیار زیادی داشت و به همین علت افراد توان خرید کمتری دارند.به اعتقاد خیلی ار کارشناسان بازار مسکن،افزایش قیمت ملک در سال ۹۹ نهایتا به اندازه تورم عمومی کشور خواهد شد.

اقای شهاب نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به خبرگزاری ها اعلام کرده : زمانی که تقاضای خرید ملک کم شود ، بازار وضعیت رکود می گیرد و در این شرایط قیمت ملک کم مشود.

کرونا آمل

تاثیر وام مسکن بر بازار مسکن سال ۹۹

به دلیل تاثیرات کرونا بر بازار مسکن و تعطیل شدن بسیاری از مشاغل  اقدام به پرداخت وام کرده است.بازپرداخت این وام ها با سود کمی بوده و شروع قسط آن با چند ماه تاخیرانجام میشود.برای کسب اطلاع بیشتر راجع به وام مسکن اینجا کلیک کنید.

بررسی میزان متقاضیان برای خرید یا رهن و اجاره مسکن سال ۹۹

همیشه وجود دارند افرادی که بنابر دلایلی مجبور به رفتن به خانه دیگری هستند.بنابراین قطعی نمیتوان گفت متقاضیان برای مسکن خیلی کم یا خیلی زیاد میشوند،اما میتوان پیش بینی کرد با توجه به توصیه های بهداشتی احتمالا کاهش خواهد داشت.

اگر به هر دلیلی مجبور به نقل مکان شدید،حتما حتما توصیه های بهداشتی را رعایت کنید.تا جایی که میتوانید خانه مورد نظر خود را از طریق سایت های اینترنتی معتبر پیدا کنید و در اخر برای تایید نهایی مورد،مراجعه حضوری داشته باشید.

بانک املاک آمل تمام تلاش خود را کرده تا با گذاشتن عکس های واقعی و مطمعن موارد زیادی را برای شما همشهریان فراهم کند تا با خیالی راحت بتوانید مورد مورد نظر خود را انتخاب کنید و با تماس بامشاورین متخصص  ما مشاوره رایگان دریافت کنید.امیدواریم سهم کوچکی در خدمت رسانی به همشهریان عزیزمان داشته باشیم.

 بازار مسکن در سال ۹۹ چه آینده ای دارد ؟

با توجه به تاثیر کرونا بر بازار مسکن، مشاوران املاک پیش بینی ادامه رکود بر قیمت ملک دارند اما برای تیرماه!

به گفته ی حسام عقبایی ، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در خصوص پیش بینی وضعیت بازار مسکن در سال ۹۹  می گوید: بازار مسکن در فروردین ماه به دلیل تعطیلی بازار قیمت ثبات خواهد داشت اما در اردیبهشت ماه قیمت ها خود را پیدا خواهند کرد و در خرداد ماه ، قیمت مسکن به نوعی خود را به خوبی نشان خواهد داد.

با توجه به صحبت های کارشناسان،در سال ۱۳۹۹ باید در انتظار رکود و کاهش قیمت های مسکن باشیم و هر افزایشی بر اساس نرخ تورم اعلام شده خواهد بود.

بازگشت به بالا
سلام رسول هستم مهندس عمران از دوران دانشجویی علاقه مند به حوزه املاک شدم و همیشه به این فکر بودم که یک مرجعی برای رفع نیاز های ملکی همشهریام به صورت گسترده ایجاد کنم که الان در خدمت شمام..

پاسخی بگذارید